page contents

Nepreberači a neplatiči

 

Upozornenie pre nepreberačov zásielok

 

Neprebranie dobierky sa stáva na Slovensku čoraz populárnejším "športom" a nám nezostáva nič iné, ako sa proti správaniu týchto nezodpovedných osôb adekvátne brániť. Preto vás prosíme, ak nemáte záujem objednaný tovar skutočne prevziať, nedokončujte objednávku, prípadne sa naučte poslať stornovací mail, verte, že ušetríte energiu a prostriedky inému človeku.

 

Vy čestní a féroví - neviete o čom píšeme? Proces je veľmi jednoduchý. Človek sadne k internetu, nezodpovedne dokončí na stránke objednávku a keď mu príde oznámenie, že má dobierku za X Eur, jednoducho ju neprevezme. Balíček sa nám vráti a my zisťujeme, či je to chyba pošty alebo objednávateľa. Toto sú skúsenosti z niektorých internetových obchodov:"Niektorí nás surovo vypnú, niektorí nás po zdvihnutí telefónu z fleku častujú urážkami, iní nám posielajú cez SMS vymyslené príbehy, niekto prosí, nech mu to zašleme druhýkrát, že si nepraje byť vyradený z databázy zákazníkov a byť zverejnený v okienku hanby. Ale zásielka sa nám vráti aj druhýkrát. Takto zareagovalo 95% z ľudí, ktorí sľubovali nápravu a prosili o opätovné poslanie."

Po týchto skúsenostiach sme sa rozhodli druhýkrát tovar nezasielať.

 

Upozorňujeme vás, že objednávku evidujeme až do doby, kým nebude celá vyexpedovaná, alebo stornovaná jednou, či druhou stranou. Zrušenie objednávky akceptujeme jedine písomnou alebo mailovou formou, no aj telefonicky. 

 

Vážime si všetkých zákazníkov rovnocenne, a tak ku každej objednávke pristupujeme zodpovedne.  Jednoducho sa snažíme, aby tovar odišiel čo najskôr. Zaplatí sa poštovné, balné, práca človeka, ktorý zásielku kompletizuje, administratívne spracováva, zaplatí sa ekonómka, ktorá tovar vyradí zo skladového hospodárstva a vyrobí faktúru. Aby toho nebolo málo, keď sa zásielka vracia, zaplatíme ešte aj návratné. Pri jednej neprevzatej dobierke nám vzniká priama finančná strata miniímálne 8 €. Ak to povieme právnou rétorikou: § 420 ods. 1 zákona č, 40/1964 Zb, občiansky zákonník: Každý zodpovedá za škodu, ktorú spôsobil porušením právnej povinnosti.

 

Následky neprevzatia dobierky

- Od každého nepreberača bude vymáhaná škoda 8 Eur za každú jednu neprevzatú zásielku. V sume sú zarátané naklady poštovného, balného, kompletizácia zásielky, ekonómka a fakturácia a poplatok za vrátku zásielky.

 

- Nepreberači dobierok budú mať tovar dodaný až po jeho uhradení vopred. Tento stav platí do vyrovnania škôd.

 

- Nepreberači dobierok budú každý mesiac uverejnení v novinkách, ako aj na facebook stránke Dopredaj.eu.

 

- Nepreberači dobierok budú uverejnení v tomto okienku hanby, ktoré už používajú aj iné obchody a s ktorými zdieľame túto službu.

 

Možnosť nápravy

Každý z nás v živote spraví prešľap, alebo ho okolnosti bytia prinútia učiniť ho. Chápeme to a preto dávame každému človeku šancu spraviť nápravu: po dohovore nám dotyčný človek uhradí sumu 8 € za každú jednu neprevzatú dobierku, ktorou kompenzuje naše straty. Keď čiastka dorazí, jeho meno bude vymazané zo zoznamu a človek si môže znova normálne objednávať. Prvú zásielku však musí zaplatiť dopredu priamym prevodom na účet alebo šekom. Každému oznámime koľko stojí jeho vybraný tovar + poštovné + spomínaná kompenzácia.


 

Okienko hanby - Dopredaj.eu

 

Tieto mená sú za celú existenciu Dopredaj.eu a sú zverejnené preto, aby pomohli aj iným distribúciam a e-shopom, aby sa mali na pozore pred ľuďmi, ktorí vedome škodia. 

 

ZOZNAM NEPREBERAČOV - dobierky k osobnému odberu:

 

Štefan Feňďa , Klimkovičova 28,04023 Košice


Martin Rašlík , Mánesovo námestie 7,8510 Bratislava

 


Okienko hanby - Dobre-veci.sk

 

Tieto mená sú za celú existenciu Dobre-veci.sk a sú zverejnené preto, aby pomohli aj iným distribúciam a e-shopom, aby sa mali na pozore pred ľuďmi, ktorí vedome škodia. 

 

ZOZNAM NEPREBERAČOV - dobierky k osobnému odberu:


Jozef Kubačka , Školská 78, Turzovka

Kornelia Fezzani, Bulíkova 9, Bratislava

Samanta Angelika Alexová, Hronská 4, Bratislava

Martina Dominiková, Cesta Osloboditeľov, Valaská

Danica Beniková, Mokrad 2168/1A, Vrútky

Katarina Švehlová, Damborskeho 6,84101 Bratislava

Mgr. Zuzana Baníková, Tyršovo nábrežie 11, 040 11 Košice

Lenka Kašíková,Veľké Stankovce 712, 913 11 Trenčianske Stankovce

Renata Balážová,Šancová 38, 811 05 Bratislava

 

 

 

 

 

Copyright 2015 - 2019 © Dopredaj.eu